İPTAL  /  İADE  /  DEĞİŞİM KOŞULLARI
+90 212 557 42 87 Danışma Hattımıza Hafta içi Her Gün 09:00- 19:00 Mesai Saatlerinde Ulaşabilirsiniz.

İPTAL – İADE – DEĞİŞİM

1. İade / İptal / Değişim Koşulları

1.1 Conthes Home, müşteri memnuniyetini benimsemiş olduğundan aldığınız her ürün, Conthes Home garantisi altındadır. Conthes Home tüketici hakları kanunu’na uymakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getirmektedir.

1.2 Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

1.3 Kullanılmış, tahrip edilmiş ve bunun benzeri şekildeki ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmez.

1.4 Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

1.5 Faturasız ürün değişimi ya da iadesi kabul edilmemektedir.

2. Değişim koşulları

2.1 Conthes Home, 14 gün içinde değiştirmek istediğiniz ürünleri aynı bedelli ya da aynı bedel üzerindeki ürünler ile varsa fiyat farkı tahsil edilerek değişim sağlamaktadır. Aynı bedelin altındaki değişim yapılamamaktadır.

2.2 Her ürünün detayı; teknik bilgiler, görseller ve ihtiyaca göre videolarla desteklenmiştir. Üretimden hatası, ürün hakkında olası yanlış bilgilendirme, yanlış ürün gönderimi ya da kargoda oluşan sorun nedeniyle, hasar tutanaklı ürünler ve kargo süreci başlamış fakat sipariş kendisine ulaşmadan iptal etme talebinde iade gönderim kargo ücretleri Conthes Home ‘a aittir.

2.3 Suistimale açık olması nedeniyle, 2.2 ‘de belirtilen nedenler dışında ürünün keyfi (evime yakışmadı, beğenmedim gibi vs.) değişim ya da iade talebinde müşteri ürünü faturası ile birlikte iki şekilde kargo yapmayı kabul eder;

2.3.1 Müşteri, firmanın anlaşmalı olduğu kargo firması haricinde , başka bir kargo firması ile gönderim sağlayacaksa kargo ücretini kendisi ödeyerek ürünü Conthes Home ‘a gönderim sağlayabilir. Aksi durumda kargo kabul edilmeyecektir.

2.3.2 Müşteri, İade talebinde bulunduğunda ; kendisine verilecek anlaşmalı kargo kodu üzerinden karşı ödeme ile gönderim sağlayabilir. Oluşan kargo ücreti, ürün alımında yapmış olduğu ücret bakiyesinden düşülerek kalan bakiye müşteriye iade edilir.

2.3.3 Müşteri, değişim talebinde bulunduğunda ; kendisine verilecek anlaşmalı kargo kodu üzerinden karşı ödeme ile gönderim sağlayabilir. Oluşan kargo ücretini Havale / EFT yaparak ödeme yapmayı kabul eder.

3. İade Koşulları

3.1 Satın almış olduğunuz ürünleri kullanılmamış ve satıla bilirlik özelliklerini kaybetmemiş olmaları halinde iade edebilirsiniz.

3.2 Ürünlerin etiketlerinin ve logolarının zarar görmemiş olmaları ve ürüne ait varsa tüm aksesuarların ürün ile beraber iade edilmesi zorunludur.

3.3 Sipariş tesliminden itibaren 14 gün geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişlerde iade alınmamaktadır ve bu süreçten dolayı oluşan kargo bedelini Conthes Home karşılamamaktadır.

4. İade Talebinde Ücret İade Prosedürleri

4.1 Sözleşmede 2.2 ve 2.3’teki maddeler dahilinde, iade etmek istediğiniz ürünleri aras kargo ile gönderim sağlayabilirsiniz.

4.2 İade etmek istediğiniz siparişinize ait ürünler Conthes Home tarafından iade koşullarına uygun olarak teslim alındığı günden itibaren 7 iş günü içerisinde ücret iadesi Kredi Kartınıza yapılacak olup provizyon kodu tarafınıza mail yolu ile bildirilmektedir. Provizyon Kodu ile birlikte ücretin ekstrenize yansıması banka ile olan anlaşmanız çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ekstrenize yansımayan ücretler konusunda provizyon kodunuz ile beraber bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.

5. İptal Koşulları

5.1 Sipariş verildikten sonra 4 saat içerisinde siparişinizin hazırlanma ve kargo süreçleri başlamış olacağından siparişinizi sipariş verdikten sonra 5 saat içerisinde iptal edebilirsiniz.

5.2 Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade ve değişim hakkınızı 2.2’deki maddeler dahilinde kullanabilirsiniz.

6. İptal Talebinde Ücret İadesi Prosedürü

6.1 İptal edilen sipariş, müşteriye ulaştıktan sonra paket açılmadan ve ürünler zarar görmemiş olarak tekrar gönderim sağlaması gerekmektedir.

6.2 Ücret iade süreci 4.2’deki madde dahilinde gerçekleşecektir.

7. İade Adresi Bilgilendirme Esasları

7.1 İade Bilgilendirmesi: İade işlemleriniz tamamlandığında mail yolu ile bilgilendirme yapılır.

7.2 İade Adresi: Bahçelievler Mah. Barbaros Hayrettin Sok. Birincioğlu Apt. No: 4 / A Bahçelievler- İstanbul